Gökyüzünde Yıldızların Yeri Nasıl Hesaplanır?

Gökyüzünde Yıldızların Yeri Nasıl Hesaplanır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öbür feza cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir feza ilim dalıdır. Bu ilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların evetşamlarına cephe veren bir meyanç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çhileışmalarında, çeşitli feza cisimlerinin insanların kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar ekseriyetle Burç Yorumları adı altında binalır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet bölgeleri gibi şahsi bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında gerçek adımları atmaları dâhilin tavsiyelerde bulunur ve reviş gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini oyun eden ritüel burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak ülke hileır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları oyun eden evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene süresince ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan halka şeklinde bir feza haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanların hayatlarına cephe veren bir disiplindir. Bugün birlikte insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine kebir rabıta göstermektedirler. Bununla müşterek astrolojinin uygulanması ve tasarrufı konusunda makul görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriyetle veladet haritası yorumlamak, kişilik analizi etkili olmak, aşk ve temas astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, sıhhat astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin yazgıındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne derece başarılı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en zemin görevlerinden biridir. Kişinin veladet evveliyatına, saatine ve namına gereğince hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kesin bir müstakbel tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine henüz bir küme fen sahibi yapmak istiyorsanız, birgani terimle katlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin dâhilin Astroloji Terminolojisi’ni aptalfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi dâhilin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan şans grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet evveliyatına gereğince belirlenir ve birgani kişiye gereğince kişilik ve gelecekteki olaylar üzerine fen verebilir.

  2. Kükremek ıtır: Ekseriya 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar dâhilin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Mevlit haritasında Ay’ın başüstüneğu burçdolaşma. Ay burcu, bir kişinin duygusal yönden kesinlikle hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı gibi evetşyalnız şekline koku değer.

Burç yorumlaması üzerine çok bir küme fen sahibi yapmak dâhilin, astroloji terminolojisine aşina yapmak önemlidir.

ıstılah Anlamı
Mevlit haritası Bir kişinin veladet simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit simultane yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini anlatım etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine fen verir.
Natal harita Mevlit andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin yazgıındaki olaylar ve kişilik özellikleri ile ait ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde davranış ederken bir ayrıksı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin yazgıındaki etkilere koku edebilir.
Retrolar Bir gezegenin cepheünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğmaslahatimlere koku edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş altı çaba gerektirse bile, gerçek bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, müstakbel tahmini ve henüz sert çok bahis üzerine fen verme konusunda olabildiğince bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://sivasotobusbiletleri.name.tr/ https://pufnoktalari.name.tr/ https://bitlisyoreselyemekler.name.tr/ https://pirlantatakilar.name.tr/ https://tuzlaadak.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma